Yayınlandı: Çar, Tem 26th, 2017

Atatürk Havalimanı’nda fenalaşan Nijeryalı yolcunun ölmesi

Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, hacdan gelen Nijeryalı bir kişinin Atatürk Havalimanı’nda rahatsızlandıktan sonra vefat etmesine ilişkin “Hastada Ebola şüphesi taşıyacak belirti görülmemektedir. Kendisinin kronik diyabet ve kalp yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini düşünüyoruz” dedi.

Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, 3 hafta önce hac için Suudi Arabistan’a giden 53 yaşındaki Nijeryalı H.R.Z. isimli kadının, dün 05.40 sıralarında THY’ye ait uçakla ülkesine aktarmalı olarak dönmek üzere Atatürk Havalimanı’na geldiğini söyledi.

Havalimanında aktarma yapacağı uçağı beklerken rahatsızlanan kadına müdahale edildiğini belirten Hatipoğlu, şunları kaydetti:
“Hasta, arkadaşına şekerinin yükseldiğini söylemiş. Uçak havalimanına indikten sonra da gerekli müdahalede bulunulmuş. Hastada Ebola şüphesi taşıyacak belirti görülmemektedir. Havalimanında yapılan kontrolde, kan şekerinin ölçümlenemeyecek düzeyde yüksek olduğu tespit edilmiş. Kendisinin kronik diyabet ve kalp yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini düşünüyoruz. Hastanın, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülürken vefat ettiği anlaşılıyor. Daha sonra cenaze Adli Tıp’a gönderildi. Geldiği bölge itibariyle Ebola şüphesi taşıdığını düşünmüyoruz. Ama Adli Tıp’ta binde bir ihtimal dahi olsa gerekli kan örnekleri alınarak, referans laboratuvara gönderildi.”

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.