Tan Taşçı kimdir, kaç yaşında?

Tan Taşçı, 1981 yılında Almanya’nın Hannover Hildesheim Şehri’nde dünyaya geldi. İlköğretimi Ankara Arı Koleji Lise’yi ise Rauf Denktaş Lisesi’nde bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Korosu’nda yer almış ve şan dersleri eğitimi aldı. Ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan Bölümü’ne geçiş yaptı. 2005 yılında Rica Ederim isimli ilk albümü ile müzik dünyasına adım atan Tan Taşçı, bugüne kadar 11 albüm çıkarttı. 19 Temmuz 2017 tarihinde hayatını kaybeden Harun Kolçak ile düet yapan Tan Taşçı, “Gitme Seviyorum” parçasının klibiyle müzikseverlerden tam not almıştı.En son 2015 yılında Doğum Günü isimli albümü ile müzik severlerin karşısına çıkan Tan Taşçı aslen Ankara’lıdır.
TAN TAŞÇI’NIN MÜZİK KARİYERİ

Tan Taşçı’nın ilk albümü 2005 yılında, kendi bestelerinden oluşturduğu ‘Rica Ederim’ oldu. Bu albümde kendi slow parçalarını dinleyicileri ile buluşturdu. 2. albümü ‘Sözümü Tutamadım’ı ise Erol Köse’nin imzası ile sevenlerine sundu. Bu albümde kendi şarkılarının yanı sıra Sezen Aksu ve Onno Tunç’un eseri olan ‘Geçer’ parçasına da yer verdi.

Ferdi Tayfur’u çok sevdiği bilinen sanatçının 2008’de yaptığı çıkış ise ‘Yıldızlar Da Kayar’ şarkısını yeniden yorumlaması oldu. 4. albümünü 2009 yılında çıkardı ve yine Ferdi Tayfur’a ait olan ‘Sanma Ki’ adındaki parçayı seslendirdi. 2010 yılında çıkardığı 5. albümü ‘Taş Yürek’ ile sevenlerinin karşısına çıktı. 2011 yılında Serdar Ortaç ile birlikte ‘Benim Gibi Olmayacak’ adlı single çıkardı. Bu çalışma oldukça beğenildi. 2012 yılında ‘İlk’ adındaki albümünü çıkardı. 2013 yılında Aysel Gürel’e ait olan ‘Ara Ara’ adlı şarkıyı, Yasin Keleş ile birlikte yorumladı. Son olarak da ‘Ağrılı Başımız’ adında bir single çalışması yaptı.

Yazar: hiynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir