Mısır Piramitleri Nasıl Yapılmıştır? Bilimsel Olarak Sırrı Bulundu!

Mısır piramitlerinin asırlık sırları çözüldü!

Asırlık sır nihayet çözülebildi! Mısır piramitlerini kim yaptı ve daha da önemlisi nasıl yaptı? İşte bilim insanları dahil birçok insan uzun yıllardır bu soruya mantıklı bir yanıt arıyordu. Beklenen cevap en sonunda ortaya çıktı.

Bundan en az dört bin yıl önce yapılan piramitler görenleri hayretler içinde bırakıyor ve kızgın çölün ortasında bunların nasıl yapıldığına akıl sır ermiyor. Fakat bilim adamlarının laboratuvarda yaptığı deneyler sonuç verdi.

Mısırlıların binlerce yıl önce inşa ettiği ve sırları halen çözülemeyen piramitlerinin yapımına ilişkin önemli bir bilgiye ulaşıldı.

Binlerce yıl önce Mısır’da inşa edilen ve dünyanın en nadide ve gizemli yapıtları olarak bilinen Mısır Piramitleri nasıl yapıldı?

Asırlardır merak edilen sırrın çözümü yolunda Avusturyalı bilim adamları önemli bir bulguya ulaştı. Amsterdam Üniversitesi araştırmacılarının gizemli Mısır Piramitleri’nde yaptıkları araştırmada ıslak kum bulunduğu ve bu bileşenin piramit yapımına karşı önemli bir ipucu olduğu belirtildi.

Araştırmacıların yaptıları açıklamalara göre gerekli kum ve su miktarının bileşenlerinde gerekli sertleşmeyi oluşturacağı iddia edildi.

1.20140501110652.jpg

Amsterdam Üniversitesi laboratuvarlarında yapılan  deneyler ve gerekli kum su birleşenlerinin test  edildiği araştırmada çöl kumunun gerekli su miktarı  katılarak yoğun baskı uygulanması sonucu  bekletilmesi ile normal kuma göre 2 kat daha sert  bir birleşene sahip olunduğu belirtildi.

article-2617275-1d7c42af00000578-7_296x196.jpg

Yapılan araştırmalara göre gizemlipiramitlerin  inşasında kum yığınlarının gerekli miktarda su  miktari ile birlikte kat kat yukarı doğru bekletilip  gerekli sertliğe ulaşan kayaların kat kat yukarı  doğru inşa edilerek piramitlerin yapıldığı hakkında  yeni bir teori ortaya atıldığı belirtildi.

Deneyler kumun rutubetinin doğru miktarda gerekli çekme kuvveti uygulanarak yapıldığı test etme üzerine olmuştur. Teorilerini test etmek için, fizikçiler kum bir tepsiye Mısır kızağın bir laboratuvar versiyonunu yerleştirdi.

Bu kum su miktarının bir fonksiyonu olarak, gerekli çekme kuvvetini ve kum sertliğini belirleyici bir kuvvete sahip olduğu belirtildi. Çok daha güçlü bir kum kayası elde etmek için belirli bir hacmi olan kum kayaların bir reometre ile ölçülerek uygulanan sertliğinin ölçüldüğünde istenilen sertliğe ulaştığı belirtildi.

2.20140501111848.jpg