Türkiye’nin en iyi 10 üniversitesi

türkiyenin en iyi 10 üniversitesi

Türkiye’de özel girişimlerin artmasıyla birlikte, birçok özel üniversite de eğitim faaliyetlerinde bulunmakta ve en iyi üniversitelerin arasına girmektedirler. Girişimcilik ve yenilikçilik açısından Türkiye’nin en iyi üniversiteleri belirlendi. İşte, Türkiye’nin en iyi 10 üniversitesi

odtü

ODTÜ ( Orta Doğu Teknik Üniversitesi ): 86 puanla Türkiye’nin en iyi üniversitesi seçilen ODTÜ, en çok tercih edilen üniversitelerimizin başında gelmektedir.

sabancı üniversitesi

Sabancı Üniversitesi: ODTÜ’nün ardından 85,8 puanla ikinci olan Sabacı Üniversitesi, özel üniversiteler arasında da en çok tercih edilen üniversitelerden.

bilkent üniversitesi

Bilkent Üniversitesi: 82,7 puanla üçüncü sırada yer alan en girişimci ve yenilikçi üniversitelerden biridir.

boğaziçi üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi: 76 puan alan Boğaziçi üniversitesi dördüncü sırada yer aldı.

itü

İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitesi ): Sıralamada beşinci olan İTÜ, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olduğunu yine kanıtladı.

izmir teknoloji üniversitesi

İzmir Teknoloji Enstitüsü: Bu üniversite de girişimcilik ve yenilikçilik açısından altıncı sırada yer almaktadır.

özyeğin üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi: Özel üniversiteler arasında haklı bir yere sahip olan Özyeğin Üniversitesi sıralamada yedinci.

koç üniversitesi

Koç Üniversitesi: Listede sekizinci olan Koç Üniversitesi, en iyi üniversiteler sıralamasında haklı bir şekilde yerini aldı.

tobb üniversitesi

TOBB Üniversitesi: Girişimcilik ve yenilikçilik bakımından Türkiye’nin en iyi üniversiteleri sıralamasında dokuzuncu olan bir üniversitemizdir.

hacettepe üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi: Devlet üniversiteleri arasında sıralamaya giren üniversitelerimizden biri olan Hacettepe, Tıp alanında en fazla tercih edilen üniversitelerimizden biri.