Daha parlak saçlar için maske tarifi

daha parlak saçlar için maske

Daha parlak saçlar için maske tarifi: Kadınlar saçları söz konusu olduğunda oldukça özen gösteriyorlar. Canlı ve daha parlak saçlar için birçok maske tarifi var. Saçlarınızı doğal yöntemlerden faydalanarak daha parlak hale getirebilir ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Yapılacak olan saç bakımı, saçların mevcut durumuna göre yapılmalıdır. Hatalı yapılan saç bakımları, saçlarınızın cansız ve mat görünmesine neden olabilir. İşte, sağlıklı ve daha parlak saçlar için birkaç maske tarifi;

Saçın parlak olmasını sağlayan maske tarifi – 1:

Malzemeler;

Ceviz yağı – 1 tatlı kaşığı

Zeytinyağı – 1 tatlı kaşığı

Papatya – 1 çorba kaşığı

Aloevera – 2 çorba kaşığı

Hazırlama ve uygulama:

Hazırladığınız yağların hepsini bir kabın içine dökün ve karışımı benmari usulünce ısıtın. Uygulamaya saç diplerinizden başlayıp, bütün saç tellerinizi kapsayacak şekilde iyice yedirin. Yedirme işleminden yaklaşık 30 dakika sonra şampuanla saçlarınızı yıkayıp temizleyin. Bu karışımı saçlarınıza her hafta 1 defa uygulayabilirsiniz.

parlak saçlar için maske tarifi

Daha parlak saç için maske tarifi – 2:

Malzemeler;

Zeytinyağı – 5 damla

Yumurta sarısı – 1 tatlı kaşığı

Şeker – 1 tatlı kaşığı

Süt – Yarım çay bardağı

Hazırlama ve uygulama:

Bir kabın içinde yumurta sarısı, zeytinyağı ve şekeri koyup karıştırın. Hazırladığınız yarım çay bardağı sütle saçlarınızı ıslatın ve 10 dakika kadar sonra kurulayın. Önceden hazırladığınız karışımı artık saçlarınıza iyice yedirin ve 10 dakika kadar bekledikten sonra da saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı kurutmak için havlu kullanın. Bu maskeyi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Daha parlak saçlar için diğer uygulamalar:

Bal ile yapılan saç bakımı: Bal ile birlikte limonlu suyu bir sprey şişesine doldurarak çalkalayın. Bu spreyi saçlarınıza sıktığınızda daha parlak görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Zeytinyağı ile bakım: Zeytinyağını saçlarınıza yedirdikten sonra 30 dakika güneş altında beklettikten sonra hacimli, canlı ve daha parlak saçlara kavuşacaksınız.

Limon ile saç bakımı: Limon suyunu bir sprey şişesine koyun ve üzerine su ilave edin. Spreyi saç derinize değdirmeden sıkarak güneşin altında 60 dakika kadar bekletin. Sonrasında da şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka havlu ile kurutun, saç kurutma makinesi kullanmanız önerilmemektedir.