Yayınlandı: Sal, Oca 14th, 2020

Hiç yokmuş gibi makyaj nasıl yapılır

Özellikle yaz aylarında herkes tarafından doğal bir görünüme sahip olmak, sıcak iklimden dolayı zor görünse de atılacak birkaç bilinçli adımla hem doğal görünmek hem de makyaj yokmuşçasına makyaj yaparak istenilen sonucu almak mümkün. Güne yorgun duran, neredeyse hayatından bezmiş bir ciltle başlamak sanırım herkesin istemediği bir detay. Bunu kapatmak için makyaj iyi bir çözüm gibi dursa da esasında makyajın çok öncesinde yapılması gereken temel birkaç adım var.

Bunların başında cilt temizliği gelir. Cilde uygun ürünü bulmakla başlayan bu süreçte dikkat edilmesi gereken ilk şey cilt tipini bilmekten geçiyor. Cilt tipimize göre edineceğimiz temizleme ve tonik ürünleri ile temizlenen cilt, yine cilde uygun nemlendirici ile beslenir. Makyaj yokmuş gibi görünen bir cilt için, kullanılacak makyaj ürünleri kadar, makyajı yapma da yardım edecek aparatlarda bu noktada önemli rol alıyor.

Doğal görünen, makyaj hiç yokmuş gibi duran bir makyaj yapmak isteyenlerin özellikle sünger olmalı. Biraz nemlendirilmiş olarak kullanılan bu süngerin makyajı nasıl desteklediği sizi de şaşırtacak. Doğal görünen ve hiç yokmuş gibi duran makyaj için kullanılması önerilen fondöten köpük ya da krem fondöten olmalıdır. Yüze eşit oranda dağılması kolay olan bu ürünü piyasada kozmetik raflarında, cildimize en uygun ton ve tipte bulmak artık çok kolay.

Homojen biçimde dağılan fondötene, nemli sünger destek verdiği zaman görünüm beklenen oranda doğal ve makyaj yokmuş gibi olur. Yüz kemiğine ve hizasına sürülen fondoten ardından, “T” bölgesi olarak bilinen bölgenin bir pudra ile desteklenmesi şart. Bu makyaja destek vermek üzere diğer adım ise allık seçimi ve kullanımı. Kullanılacak allığın ve tonunun iyi seçilmesi gerekiyor. Amaç hiç makyaj yokmuş gibi makyaj yapmak olduğu için, seçilecek pudranın tonu açık olmalı. Örneğin; Şeftali.

Gözlerin artık daha belirgin durduğu bu noktada, göz ve dudak makyajına geçilebilir. Bunun içinde izlenmesi gereken yollar belli, göz makyajı yoğun ve baskın renklerden oluşmamalı, dudak makyajı da bu hafifliği desteklemeli, seçilecek tonlara ayrıca dikkat edilmeli.

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.