Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır

68

Yüzün bazı noktalarını belirginleştiren ve ıslak bir görünüm veren bu seksi makyajı uygulamak için birkaç püf noktasına ihtiyacınız olacak. Son zamanların çok konuşulan ve kadınlar arasında popüler olan makyaj trendi ıslak görünümlü makyaj için şunları yapmanız yeterli…

  • Cildiniz temiz ve nemlendirilmiş olmalı. Yüzünüzü yıkayın ve krem sürün.
  • Makyajın bazı yani fondöten, kapatıcı ve pudranız da ışıltılı olmalı. Aydınlık bir makyaj için temelden başlamak gerek. Yanaklara ışıltılı tonlarda krem bir allık uygulanabilir. Bunu da elmacık kemiklerinize uygulamanız gerekiyor.
  • Açık tonlarda ışıltılı sedefli bir göz farı gerekecek. Makyaj fırçasıyla farı önce kaş kemiğine daha sonra elmacık kemiklerinin üzerine ve ikisinin ara bölgesine sürün. Parmaklarınızla farı dağıtın. Parlak farı burun, dudak, çene, göz pınarları ve göz kapağının ortasına uygulayın ve farla işinizi bitirin.
  • Işıltılı ıslak makyajı en iyi ortaya çıkaran şeylerden biri de dudak makyajının sade olmasıdır. Gözlerinize siyah bir rimel sürüp dudaklarınıza yalnızca parlatıcı uygularsanız, ıslak görünüme kavuşursunuz.
  • Islak görünümlü makyajda asıl amaç cildin ışıldamasını sağlamaktır. Tıpkı suya girmişsiniz gibi yüzünüz parlamalı ve hoş görünmelidir. Göz ve dudak makyajı bu nedenle olabildiğince sade tutulmalıdır. Işıltılı bir allık, ışıltılı bir kapatıcı, ışıltılı ve açık renkte bir far, siyah rimel ve nude tonlarda parlak bir ruj. Dudaklara açık tonda ruj sürerseniz de mutlaka üzerine parlatıcı sürmeyi ihmal etmeyin.