Mavi Göz Farı Uygulamalar

Yaz  rengi, deniz rengi, doğa rengidir maviMakyajda mavi ve tonlarını kullanmanın zamanı geldi artık. Şimdi size çok seveceğiniz mavi göz farı ile yapabileceğiniz makyaj uygulamalarından bahsedelim…

Makyajda maviye en çok yakışan renk pembedir. Lila ve mor tonları da başka bir hava verir maviye. Su mavisi farınızı sürdüğünüzde şeker tonlarında pembe bir allık ve pembe bir ruj ile makyajınızı çok tatlı bir hale getirebilirsiniz. Renkli gözlü kadınlarda da çok etkili duran mavi göz farı, kahverengi ve siyah gözlerde daha anlamlı durur.

Açık ya da koyu herhangi tonda bir mavi farı sürün, gözlerin üstünü likit eyeliner, altını koyu renk bir göz kalemi ile doldurup son olarak siyah maskarayı kirpiklerinize uygulayın. Hafif soft renklerde şeftali, pembe ya da açık mor tonlarındaki allığınızı güzelce yanaklardan şakaklara doğru fırça ile uygulayın. Son olarak renksiz parlatıcı, pembe likit ya da mat rujunuzu sürün.

5-1

Mavi farı mavi veya lacivert renkli göz kalemi ve eyeliner ile de kullanabilirsiniz. Çok eğlenceli bir havanız olur. Bu makyajı seçtiğinizde dudaklar koyu renk olmamalıdır. Daha olgun kadınlar mavi far ile vişne ve bordo renk rujları tek kat olmak üzere kullanabilir. Mavi farla genellikle koyu renk rujlar yakışmaz.

5-2

Su yeşiline ya da cam göbeğine yakın açık sedefli ya da simli mavi farları kullanmak da bu senenin trendlerinden. Farda mavi ile mor ve lacivert kadar, kahve ve yeşil tonlar da güzel bir uyum yakalar. Tüm göz kapağına açık mavi farı uygulayıp kirpik dibine ve kuyruk kısmına yeşil ve lacivert farınızla dilediğiniz şekilde hareketlilik katabilirsiniz.

Islak makyaj yapmayı seven hanımlar da açık tonlardaki mavi göz farını lacivert kalem, siyah rimel, şeftali tonu sedefli krem allık ve parlatıcılı şeftali rengi bir rujla yapabilir. Bu makyajda saçlarınızı ıslatıp açık bırakırsanız çok daha güzel ve etkileyici görünebilirsiniz. Mavi göz farı ile uygulama örneklerimiz şimdilik bu kadar. Yazın en güzel kızı siz olacaksınız…