Saç dökülmesine karşı 10 mükemmel çözüm

saç dökülmesine karşı doğal tarifler

Saç dökülmesine karşı 10 mükemmel çözüm arıyorsanız işte size bir kaç ipucu: Saç dökülmesi hepimizin yaşadığı sorunlardandır. Saç dökülmesine karşı bazı öneriler vardır. Fakat, bu konuda bir uzmandan yardım almak çok daha mantıklıdır. Çünkü, saç dökülmeleri genetik olmasının yanı sıra bazı hastalıklara bağlı olarak da gelişebilir. İşte, saç dökülmesine çözüm önerileri;

saç dökülmesine önlemler

Saç derisine masaj yapmak, saçların köklerinin kuvvetlenmesini ve çabuk uzamasını sağlar. Saç derisine zeytinyağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Böylece saç derisinde kan dolaşımı hızlanır.

Sardunya yaprağı, 15-20 dakika kadar kaynatılır ve süzdürülüp, şampuan sonrası saçlar bu karışım ile durulanırsa, güçsüz ve kırılgan saçlar kuvvetlenir. Aktarlardan kokulu sardunya yaprağı olarak isteyin.

Saç dökülmesinde en etkili olan yağ alma yağıdır. Alma yağı, alma parçalarının kaynatılıp içine Hindistan cevizi yağı ilave edilmesi ile oluşuyor. Limon suyu ve alma yağını karıştırıp, saç derisine masaj ile yedirin. Bir bone ile saçı kapatıp, ertesi sabah saçınızı yıkayın. Bu işlem her hafta tekrar ederse, saç dökülmesi durmaktadır.

1 demet marul yaprağı ve ıspanak suyunu bir püre haline getirip, saçlarınıza yayın ve maske şeklinde 1 saat bekletip, yıkayın. Saçlar, kuvvetlenecek ve dökülme duracaktır.

1 tutam biberiyeyi, 20 dakika kadar kaynatın ve saçlarınızı her gün bu su ile durulayın. Bu bitkisel karışım, saçların dökülmesini engeller ve dökülen saçları yerine koyar.

Yabani kadife çiçeği yapraklarının suyu, saç tellerini kalınlaştırır. Bu uygulamada her gün taze su çıkarılmalıdır. Saç derisine masaj yardımı ile tatbik edilir.

Saç dökülmesini önlemek, saç tellerini kuvvetlendirmek için kına çok etkilidir. Bu nedenle saçlara kına yakılabilir. Kına özlü saç ürünleri kullanılabilir.

Yonca suyu, saç köklerini besler, saçlarını tellerini kuvvetlendirir, kaybedilen saçları yerine koyar.

Soğan içinde bulunan bol kükürt nedeni ile saç çıkarır. 1-2 kaşık soğan suyu saç derisine masaj yardımı ile yayılır. Daha sonra yıkanır. Soğan maskesi düzenli kullanılırsa, saç telleri kuvvetlenir ve yeni saç çıkararak, dökülmeyi engeller.

Hindistancevizi sütü, saçları kuvvetlendirir ve dökülmeyi engeller.  Hindistancevizi sütü ile saçlarınıza masaj yapın ve gece boyu saçı yıkamayın. Ertesi sabah yıkayın. Saçlarınızın parlak ve daha canlı olduğunu göreceksiniz.