Taylor Swift’in Hayatı ve Hiç Bilinmeyen Sırları – Özel Röportajı

Taylor Swift Kimdir ve Nasıl Biridir?

Taylor Swift Kendisi Hakkında Bugüne Kadar Bilinenler ve Hiç Bilinmeyenleri Yine Bizzat Kendisi Açıkladı.

Medyanın yalan haberlerini bir kenara atın, işte Taylor Swift’in gerçek karakteri ve yaşamı…

Her konseri öncesi biletleri dakikalar içinde tükenen genç şarkıcı, 2013 yılına da Grammy Ödül Töreni’nde Safe&Sound şarkısıyla “En İyi Şarkı” ödülünü kazanarak başladı. Aşk hayatı ise kariyerinin aksine hep hüsranla sonuçlanıyor… Peki, Taylor Swift’i hayatta en çok ne mutlu ediyor?

Red isimli son albümünüzdeki hangi şarkı sözleri şu anki ruh halinizi tarif ediyor?
Los Angeles’taki evimde büyük bir yazı tahtam var. Şarkı sözlerimi ona yazıyorum. Hangisi benim için önem teşkil ediyor; ona karar veriyorum. Albümümde şöyle bir söz var: “Aşkı iyi ve doğru oynamazsan çok acımasız bir oyun haline gelir.” Bu benim aşkla ilgili en iyi bildiğim söz.

Oyunu kazanmak için zoru oynamayı sever misiniz?
Yeni biriyle tanıştığınızda onunla çok ilgilenmiyormuş gibi davrandığınızda o daha çok üzerinize düşer mantığı vardır. Peki ya onunla ilgilendiğinizi belli ederseniz karşılığında o nasıl davranacak? Kartları açık oynamakta fayda var. Bırakın her şey olacağına varsın.

İlişkide asla tolere edemeyeceğiniz durumlar var mı?
İlişkide her zaman bana karşı dürüst olunmasını beklerim. Bir durumla karşı karşıya kaldığımda kendimi karşımdakinin yerine koyarım.

Hangi şarkıyı söylerken kendinizi güçlü ve güvenli hissediyorsunuz?
White Horse şarkımla her zaman gurur duymuşumdur. Çünkü bir ilişkinin tek taraflı ne kadar zor olduğunu anlatıyor. Siz onu onun sizi sevdiğinden çok daha fazla seviyorsunuz ve bunu da biliyorsunuz ama yine de ondan kopamıyorsunuz. Sonunda kadınlar görüyor ki karşılarındaki erkek onun için hiçbir şey yapmıyor; işte ilişki o noktada paramparça oluyor. Benim için en kötüsü; beklediğin bir çift sözü karşındaki erkekten hiçbir zaman duyamamak.

Hayatınızda sahip olmak istediğiniz bir şey için çok direndiğiniz oldu mu?
Her zaman! Katıldığım toplantılarda fikirlerimi savunurken, albüm kapağına karar verirken, ilk single’ımın ne olacağını, albümde kaç şarkının yer alacağı gibi birçok konu için mücadele ediyorum. Ama asla bu durumdan şikayetçi değilim. İnandığım her şey için sonuna kadar savaşırım. Beni arkadaşlarıma sorun; hiçbiri hayatlarında bir kez olsun beni birinin arkasından konuşurken göremez. İş dışında tartışma içine girmekten her zaman kaçınırım ama söz konusu işim olduğunda acımasız olabiliyorum.

Kendinizi güvensiz hissettiğinizde nasıl toparlanıyorsunuz?
Bazen her şeyden uzaklaştığım ve yalnız kaldığım anlar oluyor; işte o anlarda “Taylor kendine gel, sen iyisin, her şey iyi, merak etme” diyorum. Neyse ki son altı aydır kendi kendime bu konuşmaları yapmama gerek kalmıyor. Ailem ve arkadaşlarımın yanımda olduğunu hissetmek bana güven ve mutluluk veriyor.

Arkadaşlarınızdan çok bahsediyorsunuz. “Kız arkadaşlarım olmadan asla” durumu mu söz konusu?
Kesinlikle! Erkek arkadaşlarım da benim için çok değerli ama kızların yeri ayrı. Kız arkadaşlarım her zaman beni kötü seçimler yapmaktan kurtarmışlardır. Her zaman birbirimize şu tip soruları sorarız: “Sizce mesaj atayım mı, yemek teklifini kabul edeyim mi?” Sürekli erkekler üzerine kritik yaparız.

Bugüne kadar yaşadığınız ilişkileri göz önünde bulundurduğunuzda kendinize ne tür dersler çıkardınız?
Yanlış insanla boşuna zaman harcamamayı öğrendim. Eskiden olsa belki düzelir diye şans verirdim şimdi ise asla! Çünkü yanlış insanla birlikte olduğunuz sürece karşınıza çıkan ya da çıkabilecek doğru insanları göremiyorsunuz.

Bir ilişkide nelere ihtiyaç duyarsınız?
Kesinlikle biraz gizem olmalı. Etrafımda birçok insan var; önce yakın arkadaş oluyorlar sonra biri diğerine aşık oluyor, sonra öbürü de onu sevmeye karar veriyor ve yıllarca mutlu bir ilişki yaşıyorlar. Ama ben böyle değilim. Gördüğüm an “işte bu” diyebilmeliyim. Bunu bugüne kadar çok az yaşadım.

Espri anlayışı sizin için önemli bir kriter mi?
Hiç önemli değil. Önemli olan mutlu olabilmek. Ben ilişkimi aydınlıkta yaşamak istiyorum, karanlıkta değil. Bugüne kadar birçok karanlık ve hoşnut olmadığım ilişkim oldu; aynısını bir daha yaşamak istemem.

Müzik dışında başka bir şeyle ilgilenmeyi düşünüyor musunuz?
Anne olduğumda tüm zamanımı çocuklarıma ayırdığım bir dönemi hayal ediyorum. Biliyorum bir gün o dönem gelecek.

Hiç nasıl bir düğün istediğinize dair hayal kurdunuz mu?
Hayatımı karşımdaki insanın hayalleriyle ortaklaşa yürütmek istiyorum. Yoksa alırım elime bir defter; nasıl bir düğün ve gelinlik istediğimi yazar çizerim. Çocuğumuzun okul çağına geldiğinde hangi okula gideceğini planlarım. “Sonra da hiç merak etme; bak ben tüm hayatımızı planladım” derim ki bu asla bana göre değil. Önemli olan beraber karar verebilmek.

Sizce aşk başarıyı artıyor mu?
Bence tüm hayatını paylaşmayı istediğin kişiyi bulmak başına gelen en büyüleyici, en güzel şey. Hayalini kurduğun hayatı yaşamak çok güzel ama başarılı olmak için sadece aşka ihtiyaç yok. Kişinin önce kendi kendine mutlu olabilmeyi öğrenmesi gerekir.

Ceylan Yeniacun
Cosmopolitan