Tırnaktaki beyaz lekeler artık sorun olmasın

Tırnaklarınızda yol yol çizgiler mi var? Eğer tırnaklarınızda beyaz lekeler varsa ve hatta kadın okurlarımız oje sürdüğünde bile dalgalanmalar kaybolmuyorsa, doğal bir formülle ondan kurtulmanız mümkün.

İşte tırnaktaki beyaz çizgilerin çözümü

Halk arasında vitaminsizlikten kaynaklandığı öne sürülen tırnaklardaki beyaz çizgilerden kurtulmak aslında çok kolay…

Suna Dumankaya’nın badem yağı formülü tırnaklardaki lekeleri ortadan kaldırabiliyor.
İşte tırnaklardaki beyazlıkları yok etmek için yapmanız gereken karışım:
Malzemeler: 1 çorba kaşığı bademyağı, 1 çay kaşığı tuz, Yarım limonun suyu
Hazırlanışı ve uygulanışı: Temiz bir kabın içerisinde tüm malzemeleri karıştırın. Bu karışımı ister pamuk yardımıyla tırnaklarınıza nazikçe sürün, isterseniz de ellerinizi kabın içersine batırıp bekletin. Daha sonra ellerinizi yıkayıp suyla durulayın. Bu formülü her gün uygulayabilirsiniz.
Ayrıca, haftada 3 gün E vitamini takviyesi almayı ihmal etmeyin, mümkünse ilaç olarak değil doğal yollardan alın…

Beyaz lekelerin sebebi keratin hormonu veya kalsiyum eksikliğinden olabilir.

Bunun dışında ellerinizde mantar mikrobunun bulunmasından kaynaklanan deformasyon da meydana gelmiş olabilir. Eğer sorununuz travmalardan kaynaklanıyorsa, çok çeşitli çözümler bulunabilir.

Bazen 25 yaşından itibaren tırnaklarınızda ince ince çizgilere rastlayabilirsiniz. Bu tamamen vücudunuzun ürettiği bir şey olabilir. Bu çizgiler tırnağınızın direncini kırar. Kırılmalarını engellemeniz için tırnaklarınızı kısa kesmelisiniz. Şekil bozukluğunu ise doktorunuzun uygulayacağı tedaviyle giderebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Tırnağın, çok fazla ojeli kalmasının ya da sigara içmenin de tırnaklar üzerinde sarartmak gibi olumsuz bir etkisi olabileceğini vurgulayan uzmanlar, “Bunun çok çirkin bir görüntü olduğunu düşünüyorsanız, yüzeysel bir temizleme uygulayabilirsiniz. Ayrıca tırnakları besleyici ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi, ojenizin markasını da değiştirebilirsiniz.

Bazen çocukluğumuzdan beri tırnaklarımızda beyaz beyaz lekelerle karşılaşırız. Bu vücudumuzda bulunan, saç ve tırnağımızın temelini oluşturan keratin hormonu gerektiği gibi çalışmıyor demektir. Sonradan meydana gelmiş olabilecek koyu renk beyaz lekeler ise manikür sırasında tırnakların çok fazla zarar görmesi ve mantar kapması nedeniyle oluşmuş olabilir.

Travmatik olaylar sonucunda karşılaşabileceğimiz bu tırnak sorunu için sadece bir süre beklemek yeterli. Bütün bu sorunlarla baş etmenin en etkili yolu ise dışarıda yaptırsanız bile kendi manikür takımınızı kullanmanızdır” şeklinde sözlerini tamamladı.