Uyuyan devi uyandıracak Spor Haberi

Aziz Yıldırım’ın hep Ali Koç’un projelerine sahip çıkmaya çalıştığının altını çizen Selim Soydan, “Ali Koç, vizyon sahibi… ‘F.Bahçe yanlış yönetiliyor, bu yüzden başkanlığa talibim’ diyor. Doğru söylüyor. Uyuyan devi uyandıracak ve F.Bahçe şahlanacak” diyerek Koç’a destek verdi.

GÜNEŞ ÖZEL RÖPORTAJ

ZUN yıllar Fenerbahçe forması giyen ve yöneticilik yapan Selim Soydan, “Ali Koç uyuyan devi uyandıracak ve Fenerbahçe şahlanacak” dedi. Bugün gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimi öncesinde arkadaşımız Selahattin Ekrekli’ye özel açıklamalar yapan Soydan, “Ali Koç daha çok projelerini anlatıyor. Aziz Bey, Ali Koç’un söylediklerine sahip çıkmaya çalışıyor. Ali Koç, ‘Alt yapıda devrim yapacağız’ diyor, 2 gün sonra Aziz Bey ‘Biz de altyapı için bir hocayla anlaştık’ diyor. 

FENERBAHÇE YANLIŞ YÖNETİLİYOR 

“ALİ Koç camiaya bir heyecan getirdi. Ali Koç’un Fenerbahçe’ye ihtiyacı yok. Fenerbahçe’nin Ali Koç’a ihtiyacı var. Son derece genç, dinamik ve büyük vizyona sahip. ‘Fenerbahçe sevdalısı olduğum için bu işe soyundum. Fenerbahçe yanlış yönetiliyor, bu yüzden başkanlığa talibim’ diyor. Doğru söylüyor. Bu yüzden herkes ‘Ali Koç’ diyor. Ali Koç uyuyan devi uyandıracak ve Fenerbahçe şahlanacak” dedi. 

AZİZ YILDIRIM’A LAF SÖYLETMEDİ 

AZİZ Yıldırım’ın Ali Koç’u küçük düşürücü iftiralar atmasının yanlış olduğunun altını çizen başarılı işadamı, “Çok ayıp şeyler onlar ya. Yakışır mı? Ali Koç ona ne dedi? ‘Hangi televizyon istersen karşı karşıya gelip tartışalım’ dedi. Aziz Yıldırım ise ‘Onunla ben biraraya gelmem’ dedi. Anlamıyorum başkan adayı normal olarak seninle konuşmak istiyordu.  Sen anlatacaktın o da anlatacaktı. Ne var bunda. Fenerbahçe camiası çok büyük bir camia. Dikkat et Ali Koç bu güne kadar Aziz başkana bir tek laf ettirmedi kötü bir laf söylemedi. ‘Hayır bu benim başkanımdır, susun, kimse bir şey söyleyemez’ diyerek başkana sahip çıktı.  Ben buna şahit oldum” ifadelerini kullandı. 

İYİ OYNAYAN ŞAMPİYON OLDU 

GALATASARAY’IN şampiyonluğu hak ettiğini söyleyerek devam eden Selim Soydan, “Lig bana göre normal bitti. İyi oynayan takım Galatasaray’dı. O da şampiyon oldu. Fenerbahçe’nin ligi ikinci sırada bitirmesi çok büyük muvaffakiyetti tabi. Fenerbahçe’nin kadrosu 4 takımdan daha zayıf bir kadroydu. Ligi ikinci sırada bitirmesi başarıydı bence. Başaksehir şansızlığının kurbanı oldu. Kendi evinde oynadığı Sivasspor maçında son dakikada yediği gol şanssız bir maçtı o onlar için” dedi. 

ARDA TURAN’A SAHİP ÇIKILMIYOR 

BAŞAKŞEHİR’İN şampiyonluğu kaçırmasının nedeni olarak Arda Turan’ın transferini gösterilmesine karşı çıkan Soydan, “Arda çok iyi bir futbolcu. 6 ay evvel dünyanın en iyi takımında oynayan bir oyuncuydu Gelen yeni teknik direktör istemeyebilir fakat Arda’nın futbolculuğuna hiç bir laf söylenmemesi lazım. Çünkü çok iyi bir oyuncu” diye konuştu. PFDK’nın Arda’ya verdiği cezayı çok bulduğunu aktaran efsane yönetici, “Arda’ya karşı herkeste bir hücum etme hastalığı var. Yani öyle mi demek lazım, çok yükleniyorlar. Arda’ya sahip çıkılmıyor o tabi çok üzücü bir şey. Sen adamın sahadaki oyunu bakacaksın ama biz de olmuyor bu. Başka şeyler de var bu işte; sakat geldi, adam istediği gibi oynayamadı” dedi. 

BEŞİKTAŞ YANLIŞ TRANSFER YAPTI

LİGDEKİ en iyi kadronun Beşiktaş’ta olduğunun altını çizen ünlü işadamı, “Bu yıl çok muvaffak oldu. Şöyle düşünüyorum ben; hiç bir Türk takımı bugüne kadar Şampiyonlar Ligi’nde hiç yenilmeden çıktı mı? Böyle bir şey ve çok iyi de top oynayarak çıktı gruptan. Oradan almış olduğu neticeleri hakkıyla aldılar, iyi oynayarak kazanarak bunları aldı. Yapılan transferler bu sene mesela Negredo olsun Love olsun istenileni veremedi. Love transfer edildiği zaman kimse gereksiz olduğunu söylemedi. ‘İyi adam aldık’ dediler. Ama Negredo, İspanya’dan geldi, ‘35 gol atarım’ dedi. İşte bu açıklama  onu  çok büyük sıkıntılara soktu. Olmayınca zorlaşıyor. Hiç bir futbolcunun maç oynamadan ‘Bu ligde 35 gol atarım’ falan dememesi lazım. Sonra o lafın altında ezilirsin. 

KİMSE MAÇA ÇIKMAZDI 

BEŞİKTAŞ’IN maça çıkmamasının haklı bulan Soydan, “Olaylardan sonra sahaya hiç bir takım çıkamazdı. Bak hiç bir takım çıkamazdı sahaya o olaylardan sonra diyorum. Yani teknik direktörünü yerde görmüş ve herkes panik olmuş durumda. Bunlar kolay şeyler değil. Keşke bu olayların hiç biri olmasaydı da o maç sonuna kadar devam etseydi çok daha iyi olmaz mıydı? Bu konuşmaların hiç biri gündeme gelemezdi. Beşiktaş maça çıkmamakta haklıydı. 11 kişiye 10 kişi oynayacak. Yarım saat oynayacak öyle mi? Bilemiyorum ama Beşiktaş o kararı da tek başlarına almadı. Kulüp olarak aldılar. Tahmin ediyorum yönetim kurulunu topladılar o alanda karar aldılar” dedi. 

LİGİMİZE 16 TÜRK TEKNİK DİREKTÖR DAMGA VURDU 

SÜPER Lig’in bu sezon bu kadar heyecanlı geçmesinin nedenini Türk hocaların çokluğuna bağlayan tecrübeli yönetici, “Bu sene bu ligin bu kadar iyi olmasının en büyük nedeni 16 tane Türk teknik direktörün olması. Bir tek Kayserispor’da Sumudica vardı. O da ayrıldı. Baktığın zaman son derece çekişmeli bir lig oldu. Hem altta hem üstte en son maça kadar heyecan vardı. Keşke her sene böyle olsa. Daha önce şampiyonun 2 ay önceden belli olduğu da oldu. 1 -2 takım çarpışıyordu, farkındaysan artık bunlar kalktı. Güzel bir lig oldu bu sezon” dedi. 

ŞENOL GÜNEŞ’E YAPILANLAR AYIP

FENERBAHÇE ile Beşiktaş arasındaki olaylı maça da değinen Soydan, “Tarihi bir maç oldu. Şöyle söyleyeyim; Şenol Güneş bir defa aklı başında bir adam. İyi bir insan, iyi bir hoca. Beşiktaş’ı aldı hem oynattığı sistemle hem de duruşuyla çok iyi yerlere getirdi. Şimdi Şenol gibi bir insana, ‘Sen tiyatro yaptın’ demek yanlış. Hiç bir futbolcu ve teknik adam tiyatro yapmaz. Neden yapsın? Sahaya çıkan bir insan önce top oynamayı düşünür. Sahaya kendini bilmeyen birisi yabancı madde atıyor, Şenol hocanın kafasına geliyor. O attığı madde Şenol hocaya gelmeyebilirdi. Yanındaki birisine de gelebilirdi. Niye atıyorsun? Maç seyretmeye gidiyorsun sen oraya. Bunların hepsi ayıp. Bu gibi insanlar evde karılarına bağıramıyorlar, maçta hem küfür ediyorlar hem eline ne geçtiyse atıyorlar” dedi. 

AKHİSAR FENERBAHÇE’YE HEP TERS GELİYOR

AKHİSARSPOR’UN finalde Fenerbahçe’yi mağlup ederek Türkiye Kupası’nı kazanmasının büyük bir başarı olduğunun altını çizen Selim Soydan, Ege ekibi Fenerbahçe’ye son derece ters gelen bir takım oldu. Fenerbahçe’yi 3 kez yendi. Yarı finalde de Galatasaray’ı İstanbul’da 2-0 yendiler. Okan, Erol bunlar Abdullah Avcı’yla beraber çalışıp çok şeyler öğrendiler. Bu yüzden Türk hocalara daha çok değer vermek lazım” değerlendirmesinde bulundu.