İyi Partili Çıray, oy oranlarını açıkladı

İyi Partili Çıray, oy oranlarını açıkladı

İyi Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, partisinin destek oranlarını açıkladı. Televizyon kanallarında İyi Parti’nin seçim çalışmalarına ve mitinglerine yer verilmemesini eleştiren Çıray, anketlerde toplumun yüzde 70’inin İyi Parti’nin yükseldiği yorumunda bulunduğunu söyledi. Çıray, genç seçmenlerin ise yüzde 62’sinin İyi Parti’ye oy vereceğini savundu.

Kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Çıray, “İYİ Parti Genel Başkanı Sn Meral Akşener Mersin’de muazzam bir miting yapıyor tv’lerde çıt yok. Ama AKP İstanbul İl Başkanlığı kongresi yorumlarla canlı yayınlarda. Buna rağmen anketlerde toplumun %70’i İYİ Parti yükseliyor diyor ve genç seçmenlerin %62’si İYİ Parti’ye oy verecek” ifadelerini kullandı.

İnce: Medya ambargosu devam ederse mitinglerimizi TV kanallarının önünde yaparız!

İktidar partisi AKP dışındaki siyasi partilerin seçim çalışmalarına televizyonlarda yer verilmemesi, İyi Parti’nin yanı sıra CHP tarafından da eleştirilmişti. Dün, Yalova’da yaptığı seçim mitingi Halk TV dışında hiçbir televizyon kanalında yayınlanmayan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de “AKP’nin ilçe kongrelerini bile canlı yayınlayan televizyon kanalları dün Yalova’daki muhteşem mitingimizi canlı yayınlamadı. Bu medya düzeniyle de çarpışa çarpışa geleceğiz. Saray talimatıyla muhalefete medya ambargosu devam ederse mitinglerimizi TV kanallarının önünde yaparız!” diye konuşmuştu.