Navige – Tüm yasaklı sitelerden kurtulun

Programsız bir şekilde yasaklı sitelere bağlanmanın pratik yolu…

Öncelikle mozilla firefox u ( web tarayıcısı ) indirmeniz gerekecek

Ayarlar aşağıdaki kısa görselde detaylı bir şekilde anlatılmıştır saniyeler içinde ayarlar tamamlanacaktır

Navige nedir?

Navige bir otomatik vekil sunucu uygulamasıdır. Bağlı bulunduğunuz ISP’den bağımsız olarak sizin İnternet’teki web sitelerine erişiminizi düzenler. Otomatik Vekil sunucu’lar tarayıcılarınızın ayarlar bölümünden tanımlanır ve istediğiniz zaman silinip yeniden tanımlanabilir.
Navige ücretli mi?

Kesinlikle hayır. Navige tamamen ücretsiz bir servistir.
Bilgisayarıma bir program kurmam gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır. Navige’yi kullanmak için yapmanız gereken tek şey tarayıcınızın otomatik vekil sunucu ayarlarına Navige’yi tanımlamaktır. Navige’yi kullanabilmek için yapmanız gereken ayarları görmek tıklayınız.
Neden Navige kullanmalıyım?

Çeşitli nedenlerle erişemediğiniz siteler varsa veya internet erişimi engellenmiş bir bilgisayar kullanmaktaysanız Navige kullanarak bu engelleri aşmanız mümkündür. Navige’yi kullanabilmek için yapmanız gereken ayarları görmek tıklayınız.
Navige’nin özellikleri nedir?

Navige engelleri kaldırır! Artık acaba bu siteye erişimim var mı diye düşünmenize gerek yok. Navige kullandığınız sürece her siteye erişiminiz vardır. Navige hızlıdır. Çünkü Navige Amerika’da bulunan sunucular üzerinden çalışmaktadır.
Navige ile yasaklı sitelere giriş yapmam mümkün mü?

Yasaklanmış sitelere giriş için Navige’den faydalanmanız mümkündür. Örneğin sahipleri tarafından Türkiye sınırları içinden erişimin yasaklandığı sitelere Navige aracılığıyla Amerika üzerinden erişebilirsiniz.
Navige güvenli mi?

Navige %100 güvenlidir. Kullanıcı bilgileri, şifre ya da İnternet üzerinden gönderdiğiniz kredi kartı gibi hiçbir bilgi gözlenmez veya arşivlenmez.
Navige hakkımda bilgi topluyor mu?

Navige kişisel hiçbir bilgi toplamaz. Navige sadece kullanıcılarının ziyaret ettikleri siteler, sitelerde kalış süreleri ve site kullanma alışkanlıkları konusunda anonim bilgiler toplar. Bu istatistiklerde kesinlikle hiçbir kişisel bilgi yeralmamaktadır.
Navige bu istatistikleri ne yapıyor?

Toplanan bilgiler internet kullanım alışkanlıklarıyla ilgili raporlar ve istatistikler çıkarmak üzere kullanır. Toplanılan bu istatistiklerde IP adresi, kişisel bilgiler ve benzeri hiçbir bilgi bulunmamaktadır.
Erişimim olmayan siteye eriştikten sonra ayarları silmeli miyim?

İsterseniz hiçbir zaman silmeyebilirsiniz. Navige, normalde erişebildiğiniz sitelere ulaşırken otomatik olarak devreden çıkar.

Navige’yi kullanabilmeniz için lütfen bir sonraki adımda gösterilen ayarları yapın. Bu işlemi sadece bir kez yapmanız yeterli olacak.