Burçlara göre kadınların kişilik özellikleri nelerdir?

Hangi burcun kadını nasıl olur

Burçlarına Göre Kadınlar Hakkında Bilmedikleriniz

KOÇ KADINI (22 Mart-21 Nisan)

Koç burcu kadını hareketli, konuşkan, esprili ve girişimci bir kişiliğe sahiptir. Çevresinde dikkat çeken bir yapısı vardır. Yanlış olan her şeyi eleştirir.İş hayatında aşırı hırslı, çalışkan ve idealisttir. Bir şeyi kafasına koyduysa mutlaka yapar. Arkadaş çevresinde aranan bir kişidir. Dostlarına ve sevdiklerine çok düşkün ve onlara karşı fazlasıyla fedakârdır.Evine, eşine çocuklarına son derece bağlıdır. Harika bir eş, mükemmel bir annedir.
Aktif bir hayatı vardır. Spor yapmayı, seyahati, dostlarıyla birlikte olmayı sever.

BOĞA KADINI ( 22 Nisan –21 Mayıs)

Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrurdur. İstediğine ulaşmada son derece başarılıdır. İsteyipte başaramayacağı şey yok gibidir. Çalışkanlık en büyük özelliğidir. Affetmeyeceği konuların başında sadakatsizlik gelir. Duygusal olarak çok hassas bir yapısı vardır.Dışarıdan bakıldığında çok soğuk bir kişi gibi görünse de o sert ve soğuk görüntünün altında çok yumuşak bir kalbi vardır.Maddi olarak rahat yaşamayı istese de ilişkilerinde sevgiye ve saygıya önem verir. Hediye almayı ve hediye vermeyi sever. Eşine ve evine son derece sadıktır.
Hobileri arasında müzik dinleme, yemek yapma ve el sanatları ile uğraşma vardır.

İKİZLER KADINI (22 Mayıs-21 Haziran)

İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketlidir. Bu burç kadınları kararsızlıkları ile dikkat çeker ve sürekli fikir değiştirirler. Bu nedenle bu burcun kadınlarını anlamak zordur.Pratik, akıllı ve çekici olan ikizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanır.
Aynı anda birden fazla işle uğraşabilir. Çevresindekilerin ilgisi onu mutlu eder. Maddi bağımsızlığına düşkündür. Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan asla hoşlanmaz.İyi bir dost ve ikili ilişkilerde oldukça fedakâr ve iyi bir partnerdirler.

YENGEÇ KADINI (22 Haziran – 21 Temmuz)

Hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen, sıcakkanlı, dürüst ve iyi niyetli olmasının yanında romantik ve maceraya düşkün bir yanı da vardır. Evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır. Ev ortamını ve evle ilgili her şeyi çok sever. İdeal anneler bu burçtan çıkar.

Çok duyusaldır ve sezgileri ise aşırı kuvvetlidir. Çevresindeki insanların niyetlerini kolayca fark edebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar.

Yengeç burcu kadını cömerttir, fakat bu cömertlik savurganlık anlamında değildir. Tasarruf ve birikim yapmayı sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olması gerektiğini düşünür. Kendi hakkında konuşmaktan hoşlanmaz, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmeyi sever.Eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini kabul etmez. İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadıkdır. Partnerini aşırı kıskanır.

ASLAN KADINI (22 Temmuz -21 Ağustos) Aslan

Aslan burcu kadını kendine güvenen, dürüst, iyi niyetli, yalandan hoşlanmayan ve bu konuda asla affedici olmayan, mağrur canlı ve enerjiktir. Sempatik tavırlar, hoş sohbetleri ile karşısındaki insanları kolayca etkiler.İyi bir dosttur. Dostlarını çok dikkatli seçer. Çok çabuk arkadaş edinir, onları sahiplenir. Ancak suiistimal edildiği anda asla geriye dönmez.Aslan burcu kadını çalışkandır. İş yaşantısında oldukça başarılı olur, Özgürlüğüne düşkündür, kısıtlanmaktan hoşlanmaz..Aslan burcu kadını giyinmeyi ve süslenmeyi çok sever ve bunun için para harcamaktan asla çekinmez. Cömert ve savruktur.

Aslan burcu kadını aile yaşantısında özenlidir. Sadık bir eş iyi bir annedir. Burcu gereği emretmeyi sever bu yüzden katı disiplin kuralları olabilir.

BAŞAK KADINI (22 Ağustos –21 Eylül)

Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir. Ayrıntılara dikkat eden bir yapısı vardır. Evine, çocuklarına çok düşkündür. Dışarıda vakit geçirmek yerine evine vakit ayırmayı tercih eder.Başak burcu kadını mizah anlayışı oldukça gelişmiştir. Çevresinde birçok arkadaşı vardır.
Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluk sahibidir. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Pratiktir. Olaylar karşısında hızlı şekilde çözüm yolları üretebilir.

Alıngan bir yapısı vardır. Kolayca incinebilir. Kendisine yapılan kötülüğü hemen unutamaz. Fakat kindar değildir.
Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir. Kendisi gibi anlayışlı bir erkekle ömrünün sonuna kadar mutlu olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir. Mükemmel bir anne adayıdır.

Yazar: hiynet

Bir cevap yazın