Erkek sevgiliyi anlamanın yolları! Erkeklerin aşk dili nasıl anlaşılır?

Erkekleri anlamanın yolları

Erkeklerin ve kadınların farklı dünyaların insanı olduğu klişesinden söz etmeme gerek yok. Tabiki doğamız gereği dünyaya farklı bakıyor ve olaylara değişik şekillerde yaklaşıyoruz.

Bu durum aşk hayatında da kendini belli ediyor. Kadınlar ve erkekler aşkı birbirinden farklı tarif ederler ve aşka bakış açıları da birbirine benzemez.

Örneğin siz sevgilinize yada kocanıza bir jest yaptığınızda karşılığında bu jesti her yönüyle anlamasını ve size aynı şekilde karşılık vermesini beklemeniz çok doğal. Fakat gerçek bu olmuyor ve bazen erkekler sizin aşk dilinizden anlamıyor, bazen de siz erkek sevgilinizin aşk dilini yanlış anlıyorsunuz.

Peki erkeklerin aşk dilini doğru şekilde anlamanın yolu nedir?

Aşkın 5 dilini öğrenmek ne kadar güç olabilir. Karşınızdaki sevgiliniz, kocanız, hayatınızın anlamı olabilir.

Uzun süreli ilişkilerde biliriz ki kadınların ifadeleri ve aşka bakışları erkeklerden farklıdır. Gerçek şu ki biz farklıyız ve tabii aşka bakışımız da farklı.

Bu şu demek oluyor, kocanıza el yazınızla bir aşk notu verdiğinizde size tapmasını beklemeyin. Bunlar sizin sevgi dilinizin ifadeleri, onun değil.

Size bir öpücük verip, kocaman sarıldığında o da sizden dizlerinizin bağının çözülmesini beklememeli. Çünkü aşk dillerimiz farklı.

Peki nedir bu 5 aşk dili?

– Onay sözcükleri
– Kaliteli zaman geçirmek
– Hediyeler almak
– Davranışlar
– Fiziksel dokunuş

Dili çözmek için liste yapın

Liste yapın. Kocanızı kendi dilinde sevmek için düzinelerce şey yazın. Onun ana dilleri Fiziksel dokunma ve Kaliteli zaman olabilir. O da sizin için yazan. Sizi öğrenmeye başladıkça el yazısı ile bırakılmış notların, iş gününün ortasında ondan kısa bir telefon almanın veya öğle yemeğime iliştirilmiş bir notun sizi ne kadar sevindirdiğini o da fark edecek.

Birlikte keşfedin

Onunla sevginizi paylaşmak adına neyi, ne zaman yapacağınızı planlayın. Listenizden onun dilinde yapacağınız haftada bir veya iki şeyi seçin ve yapın. Hayatımızın bu yoğun temposunda kendimizi bile unuturken, hayatımızın en değerlisi için birazcık zaman ayırabilmek, onunla yeniden hayatı keşfe çıkmak için yapacağımız ufak değişikliklerin ilişkinizi daha da güzelleştirdiğini görecek ve bunu yapmayı çok seveceksiniz.