Hangi burcun erkekleri nasıl olur? Erkeklerin burçlarına göre karakter özellikleri

Burçlara göre erkeklerin özellikleri

İşte sizlere erkek sevgiliyi tanımak için çok iyi bir fırsat!

Erkekleri anlamanın ve onların karakterini daha iyi tanıyabilmenin harika bir yolu mevcut. Erkekleri burçlarına göre analiz edebilirsiniz.

KOÇ ERKEĞİ (21 Mart-20 Nisan)

Kimdir?

Bum! Koç pıtrak gibi açılıveriyor. Günün geceye üstünlük sağladığı bahar ekinoksunda doğan Koç erkeği, ilkel ve içgüdüsel yaşam gücünü temsil eder. O Brut’ün ilkelliğidir, kabaca işlenmiştir, erkeksidir ve açık yüreklidir. Yanlız yaşamak için yaratılmıştır ve hayata elinde silahlarıyla, savaşarak adım atar. Özgürdür ve öyle kalmaya çalışır. Onu değiştiremezsiniz, ya alırsınız ya bırakırsınız…

Nasıl yaşar?

Anı yaşar. Geçmiş? Gelecek? Tanımaz. Projelere başlamak için yaratılmıştır, gerçekleştirmek için değil. Hayat bir ringdir ve hergün yeni bir dövüş kazanmak gerekir. Onu tutkusu harekete geçirir ve profesyonel, sportif ya da cinsel anlamda tamamlaması gereken bişey yoksa bir hiçtir. Düşünmez, hesaplamaz. O anki içgüdüsüne göre hareket eder, yaptığı işe tam anlamıyla konsantre olur ve geriye dönmez.

Nasıl sever?

Çabuk ve güçlü. İşte gerçek bir erkek, ve bu özellikleriyle kadınları cezbediyor. Yıldırım aşkı uzmanıdır (hayatında birçok yıldırım aşkı yaşar), tam bir egoisttir (yanlızca kendi için yaşar), doğal bir moçodur (kadınları tavlamak onun için zaferdir), yolu o çizer, ama sadece kendininkini. O anda onu takip etmek ya da terk etmek gerekir. Kalıcı olmayı, üzerinize titremesini ve çok ilgi görmeyi beklemeyin. Koç erkeği evinden uzak, zavallı yanlız bir kovboydur…

BOĞA ERKEĞİ (21 Nisan-21 Mayıs)

Kimdir?
Yemyeşil otlakların, çiçeklerin ve kokuların zamanı olan Mayıs ayında doğmuştur ve hoşuna gideni yapar. Zodyak’ın bu en kadınımsı burcundan olan sonsuz bir sevme ve sevilme ihtiyacı duyar. Baştan çıkarıcı ve zevk düşkünüdür, güzel yemek ve güzel tenden hoşlanır, kendini duyarlı, yumuşak ve kibar göstermeyi iyi bilir.

Nasıl yaşar?
Çoğu zaman amacı mutlu olmak ve başkalarını mutlu etmektir. Ama hayal kurmaz; bankada bir hesabı, sağlam bir ilişkisi ya da iyi bir kariyeri olmasını ister. Uygular, gerçekleştirir, biriktirir çünkü benliğinin derinlerinde kaybetme korkusu taşır. Sahip olmayı sever ve hayatında bir şeyleri değiştirmesi gerektiğinde büyük zorluk yaşar.

Nasıl sever?
Yumuşak, sabırlı, yatıştırıcı olmasının yanı sıra bir boğa olarak üreme için yaratılmıştır. Cinsel istekleri büyüktür. Bu yüzden onu sevmek, kendini ona vermek ve ona ait olmak gerekir. Aksi taktirde çok bunaltır çünkü kıskanç ve sahiplenicidir. Bu “onun” evi, “onun” karısı ve “onun” çocuklarıdır… Onu bir gecelik aşığınız olarak görmeyin Onu sevgiliniz, kocanız, çocuklarınızın babası yapın. Onunla uzun vadeli bir ilişki düşünün.

İKİZLER ERKEĞİ (22 Mayıs-21 Haziran)

Kimdir?
Yumuşak meltem, bahar yeli… Bütün bunlar karakterindeki gençliği, tazeliği ve yeniliği ifade eder. Sizinle konuşur, siz ona cevap verirsiniz ama sadece İkizlerin biri sizi dinler. Diğeri orda değildir, başka bir şeyi ya da başka birini düşünür. Bu adam sizinle ve her şeyle oynamayı sever.

Nasıl Yaşar?
Olabildiğince hızlı ve rahat. Çizeceği yol, kendini adayacağı bir öncelik ya da durulmasını sağlayacak bir durum yoktur. Onun için bir karar vermek ve onu uygulamak çok zordur. Çeşitli yolları takip eder; iş, yer ve sevgili değiştirir. Bu ebedi yeniyetme olgunlaşmak ve yetişkin olmak istemez. Kuşkusuz onunla çok eğlenilir ama ne zamana kadar? Bu her an değişebilir.

Nasıl sever?
Zihinsel, sportif ya da aşkla ilgili olsun yeni bir oyun söz konusu olduğunda her zaman isteklidir. Uzun vadeli bir ilişki için uygun erkek değildir, kendini tamamiyle vermez. Daldan dala konar, her çiçekten bal alır. Sevmekten ve kendini birine adamaktan korkar. Onu idare edebilecek akıllı bir kadına ihtiyacı vardır, yoksa uçar gider. Kıskanç ya da sahiplenici değildir ve nadiren tek eşlidir. Seçmeyi bilmez, adeta ergenliğe yeni girmiş gibidir.

YENGEÇ ERKEĞİ (22 Haziran-22 Temmuz)

Kimdir?
İşte karşınızda Bay Utangaç, Zodyak’ın en duyarlısı. Ay tüm yumuşaklığıyla Yengeç erkeğine bir şairin, bir sanatçının ruhunu vermiştir. Yetenekler, hayaller ve fantezilerle doludur. Özellikle de anne karnına geri dönme fantezisiyle. Her erkek gibi Yengeç erkeği de sevilmek, ilgiyle kuşatılmak ve korunmak ihtiyacı duyar.

Nasıl yaşar?
Geri geri giderek. Kayasına, geçmişine, ailesine, annesine, karısına, çocuklarına tutunarak. Bir topluluğun içinde sessiz sessiz yaşar. Onu itmeyin; toplum içine ilerlemek ve yükselmek için yaratılmamıştır. Görünüş itibarıyla kolay ve yumuşaktır. Kendini korur, korkularını ve zayıf noktalarını saklar. Gizli biridir, daha fazlasını öğrenemezsiniz…

Nasıl sever?
Kadınımsı duyarlılığı, anne sevgisi arayan bebek tarafı onunla tanışır tanışmaz annelik rolünü benimseyen kadınlara çekici gelir. İlişkide şefkate ihtiyaç duyar. Maço ya da çapkın değildir, kadınların yanarak kollarının arasına düşmesini bekler. Sevecen, beklentilerinize duyarlı ve tüm sorumlulukları size bırakacak bir erkektir.

ASLAN ERKEĞİ (23 Temmuz-23 Ağustos)

Kimdir?
Yazın en sıcak günlerinde doğan Aslan erkeğinin amacı başkalarının, etrafında dönen “gezegenlerin”güneşi olmaktır. Yani bir erkek için Aslan olarak doğmak kolay kaldırılacak bir şey değildir. Güzellik ve başarı onun için zorunludur. Ama herşeye rağmen bir erkek olarak kalmaya devam eder. Bu yüzden de gerçek bir Aslan yoksunluklarla yaşar.

Nasıl yaşar?
Bir yıldız gibi. Hayatı, rolünü kendisinin oynadığı bir tiyatro sahnesi, başarılı bir piyes gibidir. Işıltı, zevk, lüks, para dolu bir hayat hayal eder. Etrafında kaynayan dünyadan yararlanmak ve bu dünyaya bir iz bırakmak ister. Toplumsal sınıfları bir bir tırmanmak onun işidir. Rekabet ve güç onu heyecanlandırır. En güçlü, en iyi olmak ve gözünüzü kamaştırmak ister.

Nasıl sever?
Sizi korur, rahatlatır ve bolluk içinde yaşatır. Kadınları, prestij eşyası olan kadınını sever. Tabi ki finansal, zihinsel ve cinsel planda ona hükmetmek kaydıyla. Bağımlı olması ve sizden daha az kazanması söz konusu olamaz. Kendiyle ilgili kaygıları yüzünden yüzde yüz sevemez, sürekli olarak beğenilmek ister. Unutmayın, o Güneş’in ta kendisidir.

BAŞAK ERKEĞİ (24 Ağustos-23 Eylül)

Kimdir?
Hasat zamanı doğan Başak erkeği, akılla yoğrulmuştur. “Gerekiyor” der ve bütün hayatı boyunca aklı başında ve doğru yolda olmasını söyleyen doğasına karşı savaşır. Mükemmeliyetçi ve tedbirlidir, kendine aşmaması gereken dozlar seçer. Boğulmaktan, başkalarının arasında kaybolmaktan korkar. Ya da daha kötüsü kendi içinde kaybolmaktan korkar.

Nasıl yaşar?
Çalışarak. Bu, yaşama sebebi, amacı ve aracıdır. Gerektiği gibi yapması gereken bu iş onu herşeyden daha çok motive eder. Sahnenin önünde değil, işe yarayacağı ve vazgeçilmez olacağı kuliste durmayı tercih eder. Kültürlü bir entellektüel olarak mantığa, tekniğe ve sağduyuya inanır. Bu yüzden hayal gücünü zorlayan fikirlerden uzak kalabilir.

Nasıl sever?
İşte, arkadaşlığa ve şefkate kadın tavlamaktan daha fazla önem veren bir erkek. Yardımsever ve duyarlı bu erkek utangaç gözükebilir. İlk başta tutuk olmasının sebebi kadınlardan korkması ve geç olgunlaşmasıdır. Olgunlaştığı zaman sadık bir eş, iyi bir aile babası olacaktır ve Pazar günlerini tamirat yaparak geçirecektir.

TERAZİ ERKEĞİ (24 Eylül-23 Ekim)

Kimdir?
Dünyanın en ışıktan karanlığa sallandığı sonbahar ekinoksunda doğan Terazi erkeği sanatçıdır, güzel şeylerden anlar, zevkli biridir. Onun dünyası düzenden, güzellikten, lüksten, sukunetten ve şehvetten ibarettir. Erkeklere özgü cazibesinden nasibini almıştır, kadınların hoşuna gider ve bunun farkındadır.

Nasıl yaşar?
Yanlız olmasında nasıl olursa olsun. Başkasından, başkalarından ayrı düşmek onun için boşluğa düşmek gibidir. Toplumda parlamak, kendini göstermek, ünlü insanlarla görüşmek, göze girmek ister. Onu çevreleyen dünyaya bağlı olarak varlığını sürdürür, memnun etmek ister ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.

Nasıl sever?
Sevgili, eş ya da iyi arkadaş… Terazi erkeği her rolü oynayabilir. Kadınlar için yaşar ve kadınlar tarafından yaşatılır. Sizi, bütün kadınları sever. Ama bu çekici arkadaş, toplumda kolayca yaşayan bu adam, özel yaşamında hoşlandığı hükmedici bir kadına ihtiyaç duyar. İlişkinin başarısı size bağlı.

AKREP ERKEĞİ (24 Ekim-22 Kasım)

Kimdir?
Düşen yaprakların kürekle toplandığı yılın en nostaljik zamanında doğan Akrep erkeği karmaşık ve kendi kendini yiyen biridir. Varlığı bir sel, bir volkan ya da yavaş bir balık gibi olabilir. Yaşamaya kararlıdır, her gün soluk soluğa çarpışır. Akrep erkeği mutluluk için yaratılmamıştır. Bunu bilmesi yeterli.

Nasıl yaşar?
Kötü. Ama olsun, bu onun gücüdür. Kendini salıvermek için değil, reddetmek, değiştirmek ya da yıkmak için yaratılmıştır. Onun yıktıklarını yeniden yapmak da başkalarına düşer. Her şeyi derinlemesine yapar, elindekileri sonuna kadar kullanır ve sonra da kendi içine kapanır. O anda ona ulaşmanız mümkün değildir, açılmaz, hiç kimse akrep erkeğinin sırlarını çözemez.

Nasıl sever?
Gücü cinselliğinden gelir. Cinselliği kendi yönetir ve ona karşı koymaz. Kimse de ona karşı koyamaz. Tutku onu sürükler, beraberinde sizi de. Onun için kadınlar, zaptedilmesi ve sahip olunması gereken rakiplerdir. Kibar, saf ya da aşık değildir. Size vücudunu sunar, eğer çok şeytaniyseniz ruhunu da, ama kalbini…

YAY ERKEĞİ (23 Kasım – 21 Aralık )

Kimdir?
At vücutlu bu okçu ileriye doğru atılır ve dört nala gider. Sarsılmaz, tavizsiz, frensiz karakteriyle özgürdür ve öyle olmaktan gurur duyar. Aklını değil içgüdüsünü takip eder. Düşünmez, hareket eder. Ama nereye? İşte seçim yapma anı: Eş ve çocuklarla bir aile hayatı mı kuracak, yoksa macerasını yaşamaya devam mı edecek? Bu bütün hayatı boyunca onu takip eden ikilemdir.

Nasıl yaşar?
Anı yaşar. Ya onun sizi taşımasına izin vermeniz ya da basamakları inmeniz gerekir. Sportiftir, girgindir ve coşkuludur. Karakterinden sızan sıcaklık ve yaşama tutkusuyla kendine hayran bırakır. Onun için yerinde durmak zordur, rutine boyun eğmek ve bir büroda tıkılı kalmak imkansızdır.

Nasıl sever?
Çabuk ve güçlü. Kadınların hoşuna gider çünkü onları aramaz . Onun sırtına atlamak ve beraber uzağa gitmek arzusu uyandırır. Ama o zaten “beraber” dir, insan ve at olarak. Bununla birlikte, iyi bir eş olabilir. Yönetmeyi sever, otoritesi doğaldır ama şefkat göstermesi nadirdir.

OĞLAK ERKEĞİ (22 Aralık – 20 Ocak )

Kimdir?
Gecenin en uzun olduğu kış döneminde doğan Oğlak erkeği duyarsız, soğuk ve sessiz bir karaktere sahiptir. Doğduğu andaki mevkiinden sıyrılmak, yükselmek ve insanlar üzerinde, hatta kendi üzerinde bir güce sahip olmak ihtiyacı duyar. Ama kabuğunun altında çok edepli ve çok duygusal bir adamdır. Ve bunun hissedilmesinden çok korkar .

Nasıl yaşar?
Yalnız. Birkaç kez evlenebilir, dört çocuk babası bir müdür olabilir ama yine de yalnızdır. Düş görmez, hiç hayal kurmaz. Harekete geçer ve açıklanması zor bir şekilde ilerler. Amaçları uzun vadelidir. Hiçbir zaman kendini koyvermez. Çalışır, kurar ve gerçekleştirir.

Nasıl sever?
Geç olgunlaştığı için çok az kadın tanımıştır. Onlardan kaçınır çünkü onların karşısında ne yapacağını şaşırır. Sevmekten, birisine bağlanmaktan ve üzülmekten korkar. Doğuştan bekar ruhludur ama çoğunlukla evlidir. Koruyucu ve sadık bir eştir, sorumluluk sahibi bir babadır. Zırhını çıkardığı zaman korkunç bir aşığa dönüşür.

KOVA ERKEĞİ (21 Ocak – 18 Şubat )

Kimdir?
Kışın ortasında doğan Kova erkeği maddiyattan arınmış, akıllı, kararsız ve özgün biridir. Gerçekler onu sıkar. Para? Güç? Sosyal başarı? Hepsiyle dalga geçer. Önemsiz ve sıradan şeylerden uzaklaşır. İlgi alanları çeşitlidir, etkinlikleri sınırsızdır. İşte en büyük problemi budur.

Nasıl Yaşar?
Sinirli, hareketli, çok kızışmış bir ritmde. Dinlenme ve tembellik tanımaz. Durmadan çalışır, projeler yapar ama onları gerçekleştirmek için çabalamaz. Arkadaşlık duygusu gelişmiştir. Yolu çizmek, korunmak için ona güvenmeyin. Ne başkalarını ne de kendini yönetmeyi becerir. Onunlayken ne olacağı belli olmaz.

Nasıl sever?
Kova erkeği bir eş ya da sevgiliden çok bir arkadaş, bir suç ortağıdır. Duygusal, duyarlı ya da cinselliği baştacı eden biri değildir. Size kadın olmanızın yanı sıra bir insan olarak da saygı gösterir. Aşık olmaktan, tutkunun esiri olmaktan ve en değerli hazinesi olan özgürlüğünü kaybetmekten korkar.

BALIK ERKEĞİ (19 Şubat – 20 Mart )

Kimdir?
Daha kış bitmemiştir, bahar da tam olarak gelmemiştir. Balık erkeği, karla karışık sağanak yağmurların yağdığı bu dönemde doğmuştur. Sellerin, taşkınların olduğu bu dönem Balık erkeğini duygularla, projeler ve isteklerle donatmıştır. Değişik, etkileyici ve parıltılı karakteriyle baş döndürür.

Nasıl yaşar?
Akıntılara, rüzgara ve fırtınalara bağlı olarak Balık erkeğinin belirgin bir yönü yoktur, bir ordadır bir burda. Bir an dalgaların tepesindedir, bir an denizin dibindedir. Aslında nerede, kiminle ve neden olduğunu bilmez. Sanatçı ve bohem Balık erkeği, ruh haline, karşılaşmalarına ve bulunduğu ortama göre yaşar.

Nasıl sever?
Tüm benliğiyle. Eş, sevgili erkek kardeş, arkadaş, yol gösterici… Bütün rolleri oynar. Cömerttir, sizi cezbeder ve hayal alemine sürükler. Sadece detaylarla, gündelik olaylarla hatta gerçeklerle ilgilenmez. Bu yüzden de kararlı, onun yerine sorumlulukları üstlenecek kadınları çeker. Eğer kendini terk edilmiş hissetmezse her şey iyi gidecektir .