Kadınların asla söylemeyeceği sözler

Kadın erkek ilişkilerinde, bugüne gelene değin çokça kez tartışılmış ve hala tartışılmaya da devam edilen pek çok husus bulunmaktadır. Erkeklerle kadınların düşünce yapıları çoğu noktada farklılaştığından ötürü, birbirleriyle zıt düşmeleri ve anlaşamamaları sıklıkla rastlanan bir durumdur.

Ancak kadınların erkeklere kıyasla tek bir artı noktaları, çok istedikleri ve yapılmasını arzuladıkları durumlar için bir noktada kıvrak zekalarını devreye sokmalarıdır. Hayatlarında bulunan erkeklerin kendi düşünceleriyle ters düşmemeleri adına öncelikle onların isteklerine ağırlık verip daha sonrasında kendi isteklerini de herhangi bir terslik çıkarılamayacak noktada devreye sokmak gibi bir ince düşünce içerisine girdikleri görülür.

Durum böyle olunca, normal şartlarda hayatlarındaki erkeklerin düşüncelerine tepki göstermeyen, hareketlerine karşı da olumsuz bir tavır ya da düşünce beyan etmeyen kadınlar karşısında kısa süreli bir şaşkınlık yaşasalar da anlam verememektedirler.

Fakat bu durumun çoğu kez tekrarlandığı çiftler arasında, bir noktadan sonra artık erkekler durumun farkına vararak olaya müdahil olmamaya çalışmakta ve mümkün olduğunca kadının neyin peşinde olduğunu idrak ettiğini karşı tarafa yansıtmaya çalışmaktadır. Durum böyle olunca kadınların erkeklerin her istediğini yerine getirmesi durumu, ailesiyle daha çok plan – program yapmaya çalışma durumu vb. durumlar ehemmiyetini kaybetmiş olmaktadır.

 

 

Yazar:

Bir cevap yazın