Kadınların Beden Dili

Bir kadının elleri ile olan ilişkisi de önemli bir işarettir. Eğer kadın uzun süre ellerine bakakalmışsa, bu, sizden hoşlandığının ve ürkek olduğunun göstergesidir. Doğduğumuz günden beri kendimizi ifade etmek üzere yavaş yavaş ve emin adımlarla kullanmaya başladığımız beden dilini daha açık ve farkına vararak anlayabilmek sanıldığı kadar zor değil. İşte size bir kadının farkında olmadan kendini ele verdiği ve sizin kolaylıkla hakkınızda ne düşündüğünü, sizi isteyip istemediğini anlamanın püf noktaları,

Size gözlerini açarak bakıyorsa
Bakışlar kadınları anlamanın en önemli ve en basit yolu. Bir kadın bir erkekten hoşlandığında gözbebekleri büyür ve erkek farkında olmadan bu bilgiyi doğru olarak yorumlar. Bu şekilde net bakışlar size olumlu karşılık verdiğinin ve bu ilgiden memnun olduğunun göstergesidir.

Bilekler ve avuç içi

Açık avuçlar dürüstlük ve sadakat çağrıştırır. Normal iletişim halinde bir kadın ile konuşurken sadece ellerinin üstünü ve kollarını görürüz. Oysa karşı taraf size konuşurken bilek ya da avuç içini gösteriyor ise bu sizinle ilgilendiğini ve daha sıcak bir iletişim kurmak istediği mesajını veriyordur.

Sizinle konuşurken bacaklarına dokunuyorsa
Bu tamamen dikkatinizi üzerine çekmek istediği anlamına gelir. Konuşurken göğsüne dokunuyorsa: Başlangıçta öyle gözükmese de bu hareketin annelik dürtüleri ile ilgisi var. Size sağlıklı bir çocuk doğurabileceğini kendi de farkında olmadan anlatmaya çalışıyor.

Başını hafif yana eğiyorsa İnsanların bir şeyle ilgilenmeye başladıklarında başlarını yana eğdiklerinde karşınızdaki kadının sakin, teslimiyetçi, boyun eğen bir duruş sergiliyor olması sizinle ilgilendiğini gösterir.

Vücut hareketleri
Elinin devamlı ağzında olması, dudaklarını yemesi, saçlarıyla oynaması, daha uzun bakışlar, hoşlandıklarının resmidir. Beş duyu organınızı daha da geliştirerek kadınları daha iyi anlayabilirsiniz. Beden dilini anlayabiliyor olmak sizi ilişkilerde her zaman avantajlı hale getirecektir.

Yazar: hiynet

Bir cevap yazın