Maya maskesi nasıl yapılır nasıl uygulanır cildimize faydaları nelerdir

yas-maya-1

Hem kadınların hem de erkeklerin sağlıklı bir cilde sahip olmak adına sürekli ciltlerinin yenilendirilmesi, nemli hale getirilmesi ve ve cilde zararlı içeriklerden arındırılması gerekmektedir. Bu işlemler yapılırken tercihe göre kozmetik ürünler kullanılabileceği gibi, uzmanların da tercih edilmesini söylediği üzere doğal ürünlerle de bir takım uygulamalar yapılabilmektedir.

Bu doğal ürünlere örnek olabilecek ve en faydalı ürünlerden bir tanesi de mayadır. Özellikle yaş maya, cilt sorunlarını gidermekte oldukça etkilidir. Mayayla yapılan doğal cilt maskeleri düzenli olarak kullanıldığında hem ciltteki yağ dengesi oturtulmuş hem de derin olan kırışıklık görüntülerinin önüne geçilmiş olunmaktadır.

yas-maya-2

Maya maskesi hem ciltteki sivilcelenme sorunlarına, siyah nokta sorunlarına, yağlanma sorunlarına ve kuruluk sorunlarına çözüm oluşturduğu gibi hem de ciltteki daha ciddi egzama, sedef vb. cilt problemlerine de doğal çözümler sunabilmektedir. Öte yandan evde uygulanan bu ürün sayesinde cilt yüzeyinde meydana gelen güneş lekelerinin, cilt lekelerinin ve sarkmaların da önüne geçilebilme ihtimali bulunmaktadır.

Maya maskesi uygulanan ciltlerde, mayanın içerisinde çok yoğun protein bulunmasından dolayı cilt dokularının yenilendiği, daha parlak ve daha genç görünümlü bir cilt yapısının oluşturulduğu gözlemlenebilmektedir. Ayrıca içerisindeki B6 vitamini ve B2 vitamini sayesinde de ciltteki yağlanma dengesini kontrol altına alabilmektedir.

yas-maya-3

 

Mayayla yapılacak yüz maskelerine en basit örnek; bal, süt ve yaş mayayla hazırlanabilen maske türüdür. Bir çay kaşığı bal, iki yemek kaşığı miktarındaki ılık haldeki süt ve bir yemek kaşığı miktarındaki yaş mayayla hazırlanan bu maskede öncelikle ılık sütün içerisine maya karıştırılarak eritilmelidir. Ardından balı da ekleyerek iyice karıştırıp kıvama gelmesini sağladıktan sonra bu ürünü tüm cilde uygulayarak 2o dakika boyunca yüzünüzde bekletmeniz önerilir. Son olarak da süreç bitince yüzünüzü ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

 

Yazar:

Bir cevap yazın