Tırnak beyazlatma yöntemleri, tırnağımı nasıl beyazlatabilirim


Tırnaklarınızı Beyazlatmanın Yolları

Limon suyu
Sağlık deposu limon burada da karşımıza çıkıyor. Bir kaba bir bardak saf su ve 10 damla limon suyu dökün. Tırnaklarınızı bu karışımın içinde 15 dakika bekletin. Mükemmel bir sonuç almak için bu karışımı haftada iki kez deneyin. Limon kabuğunu da atmayın, ellerinize sürerek parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Çamaşır sodası
Çamaşır sodasının doğal beyazlatma etkisi vardır. Bir kabın içine bir bardak ılık su koyun. Yarım paket kabartma tozunu suyun içine dökün ve karışıma çamaşır sodasını ilave edin. Yaklaşık yarım saat elinizi suyun içinde bekletin. Tırnaklarınız beyazladığına şahit olacaksınız!

Diş macunu
dişler üzerindeki koyu lekeleri çıkaran diş macununu tırnaklarınızı beyazlatmada da kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın üzerine küçük bir parça macun koyun ve tırnaklarınızı ovun. Bu işlem için diş fırçası kullanabilirsiniz.Yaklaşık 15 dakika sonra tırnaklarınızı durulayabilirsiniz.

Temizleme tabletleri
Eğer sağlıklı ve beyaz tırnaklara sahip olmak istiyorsanız almanız gerekenler var. Temizleme tabletleri de bunlardan biri. İki bardak suyu bir kaba boşaltın ve içine bir tane temizleme tableti atın. 15 dakika boyunca tırnağınızı bu suya batırın. Bu uygulmayı haftada üç kez deneyin.

Kabartma tozu ve limon suyu
Müthiş bir karışım! Tırnaklarınızı gönül rahatlığı ile bu karışıma teslim edebilirsiniz. Bir bardak suyun içine 7-8 damla limon suyu ve bir çay kaşığı kabartma tozu koyun. 10 dakika bekleyin ve ellerinizi ılık suyla yıkayın.

Çilek, soda ve kabartma tozu
Çilek dişlerdeki inatçı lekeleri çıkarmak için de kullanılır. Tırnaklarınızı temizlemek için de çileği kullanabilirsiniz. 4-5 çileği bir kabın içinde ezin, içine bir çay kaşığı kabartma tozu ve yarım çay bardağı soda koyup karıştırın. Karışımı 10 dakika tırnaklarınıza sürün ve ılık suyla yıkayın.

Yazar: hiynet

Bir cevap yazın